Transporto priemonės susideda iš labai daug skirtingų elementų, sistemų ir įrenginių. Tačiau tikrai galima drąsiai sakyti, kad padangos yra viena svarbiausių. Juk jų kokybė lemia ne tik saugumą, tačiau taip pat ir funkcionalumą, galiausiai, patogumą važiuojant iki tikslo, tad jas renkantis reikia daugiau dėmesio skirti charakteristikoms.

Renkantis padangas žiemai svarbiausia yra susipažinti su esminiais žymėjimo rodikliais, kurie nulemia pačios padangos funkcionalumą.

Pateiksime galimą padangos žymėjimo pavyzdį:

265/65 R16

  •         265 – plotis, kuris yra nurodytas milimetrais.
  •         65 – aukštis, kuris yra nurodytas procentai.
  •         R – konstrukcijos tipas. R nurodo, kad padanga yra radialinio tipo. Ji taip pat gali būti žymima ir D, o tai reiškia „diagonalinė“.
  •         16 – skylės, kuri yra padangoje, diametras. Jis nurodomas coliais, o ne centimetrais!

Jeigu padangos yra žemo profilio – jos ne tokios atsparios smūgiams, važiavimas žvyrkeliais jomis dažniausiai taip pat yra ir ne toks malonus. Aukštesnės padangos dažniausiai yra ne tik pigesnės, tačiau taip pat ir taip pat ir kur kas geriau apsaugo ratlankius. Taigi kodėl jos dar nėra pirkinys nr.1 ? Kadangi pastarosios dažniausiai ne taip stilingai atrodo kaip žemos, tad vairuotojai turi rinktis – kokybė ar patrauklumas?

Tiesa, kalbant apie dydį bei kitas padangų charakteristikas reikia nepamiršti, kad rinktis geriausia pagal gamintojo pateiktas gaires. Tai leis būti ramiu, kad rasite ir labiausiai tinkamas.

Kitas svarbus žymėjimas ant padangų yra apkrovos ir greičio indeksai. Galimas pavyzdys yra 102W.

Skaičius rodo, kokia yra maksimali apkrova, kuri gali gauti padanga. Šiuo atveju tai yra 102. Maksimalus indekso dydis siekia 108. Žinoma, kuo didesnis skaičius – tuo ir apkrova yra didesnė. Raidė, šiuo atveju, nurodo greitį, kuriuo galima važiuoti transporto priemonė su konkrečiomis padangomis. Pavyzdžiui:

  •                                       H (210 km/val);
  •                                       W (270 km/val);
  •                                       S (180 km/val);
  •                                       Ir t.t.

Toliau reikia nepamiršti padangų sertifikavimo, kuris padeda būti ramiu dėl rastos kokybės. Visos padangos, kurios atitinka keliamus reikalavimus, yra sertifikuojamos UTQG (Uniform Tire Quality Grading) garantija. Ji yra nurodyta ant Jūsų padangos šono. Jeigu nėra – padangos neturėtų būti eksploatuojamos, kadangi jos nėra saugios.

Taip pat ant padangos rasite žymėjimus, kurie nurodo jos atsparumą aplinkos poveikiams ir tuo pačiu susidėvėjimui: TREADWEAR (žymimas skaičiais), TRACTION (nurodo slydimo šlapios dangos atveju saugumą, žymima raidėmis  „AA“, „A“, „B“ ir „C“) ir TEMPERATURE (atsparumas aukštai temperatūrai ir nurodo raidės „A“, „B“ arba „C“).