Pradėjus ieškoti padangų reikia įvertinti daugelį niuansų, smulkmenų ir vienas svarbiausių yra sezoniškumo atitikimas. Ne veltui vienos yra skirtos vasarai, o kitos – žiemai. Visada galima įsigyti ir universalias, kurios padeda išvengti nuolatinio padangų keitinėjimo, tačiau jos dažniausiai ne tokios patvarios, tad reikia įvertinti kelius, kuriais bus dažniausiai važiuojama.

Žieminės padangos yra kurtos šiam metų laikui ir pirmiausia reikia įvertinti tai, kad jos gali būti eksploatuojamos esant net ir labai žemai oro temperatūrai. Vasaros keliams ir metų laikui žieminės padangos dažniausiai ne taip gera tarnauja, kadangi guma tampa dėl šilto oro elastinga, todėl protektorius greičiau dėvisi ir sukibimas su danga yra ne toks geras. 

Dažniausiai stabdymo metu ir posūkiuose sukibimas yra ne toks geras, tad esate pavojus kelyje. Tiek sau, tiek kitiems.

Žieminėmis padangomis vasaros metu stabdymas dažniausiai trunka ilgiau, tad  toks važiavimas yra nesaugus. Galiausiai, kuo greitis didesnis – tuo stabdymas bus sudėtingesnis ir truks ilgiau, tai esant pavojingoms sąlygoms, deja, rizikuojate.

Šiomis padangomis važiuojant vasaros metu taip pat dažniausiai išauga ir kur sąnaudas. Kaip tik galima išgirsti mitą, kad žieminės padangos vasaros metu gali padėti sutaupyti. 

Deja, rezultatas yra priešingas, tad labai svarbu rinktis padangas pagal sezoniškumą, kadangi tai leis ir važiuoti saugiau, ir sutaupyti daugiau, nes mašina ims tiek kuro, kiek jai reikia.

Padangos ne veltui yra vadinamos tam tikro sezono pavadinimu. Pritaikyti jas – svarbu. Lygiai taip pat kaip ir atitikti savo mašinos poreikius, kurie turi derėti savo charakteristikomis iki smulkmenų.