Kad ir koks oras šiuo metu yra už lango – reikia skirti laiko bei dėmesio geriausių padangų pasirinkimui. Žinoma jų labai daug, jos labai skirtingos, tad žinios – praverčia.

Pateiksime Jums kelias svarbiausias gaires, kurias turi žinoti kiekvienas ieškantis geriausių žieminių padangų savo transporto pramonei.

·         Statistika atskleidžia, kad netinkamai pasirinktos ir tuo pačiu netinkamai prižiūrimos transporto priemonės yra trečia techninė mašinų priežastis, kuri lemia avarijas. Pirmoje vietoje yra netinkamai funkcionuojantys auto stabdžiai, o antroje – netinkamai veikiantis vairo mechanizmas.

·         Daugeliui atrodo, kad renkantis padangas svarbiausia skirti dėmesio kainai bei gamintojui. Dalinai – taip, tačiau ne visiškai. Juk svarbiausi yra Jūsų transporto priemonės poreikiai. Kiekvienas auto gamintojas nurodo – kokios padangos geriausiai tinka ir jo rekomendacijomis reikia remtis. Taip pat verta tartis su patyrusiais specialistais, kurie gali padėti atrasti labiausiai tinkamas įvertinus tai, kokiais keliais dažniausiai važiuojate ir kaip dažnai.

·         Pradėjus ieškoti padangų galima rasti tokias, kurios kainuoja ypač pigiai ir tuo pačiu tokias, kurios dažniausiai yra brangesnės. Kai kurios yra tokios pigios, kad jų net negalima priskirti ekonominiam variantui, kadangi net ir ten siūlomų padangų kainos statistiškai yra didesnės. Ką reiškia, kai perkate labai pigias padangas? Skaitykite pirmą punktą. Nebūtinai brangiau yra geriau, tačiau yra tam tikros kainos ribos, kurių ribose reikia laikytis.

·         Nors dažniausiai minima, kad dygliuotos padangos yra geriausias pasirinkimas tiems, kurie renkasi saugumą ir nori būti ramūs dėl stabilumo kelyje, tačiau reikia nepamiršti, kad jos dažniausiai yra slidesnės tada, kai važiuojama sausa asfalto danga. Taip pat keliaujantys po Europą turi nepamiršti, kad tikrai ne visur galima važiuoti su dygliuotomis auto padangomis, kadangi jos agresyviau veikia kelio paviršių.

·         Lygiai taip pat važiavimas dygliuotomis padangomis reiškia ir šiek tiek didesnes kuro sąnaudas.

·         Nepriklausomai nuo to, koks metų oras yra už lango – reikia skirti automobilio padangoms kuo daugiau reguliarios priežiūros. Juk padangų būklė gali būti vertinama ir vizualiai, žinoma, reguliariai reikia tikrinti ir jų slėgį.

·         Žinoma, geriausia padanga yra ta, kuri nauja. Štai todėl siūlome nesirinkti dėvėtų padangų, kurios vizualiai gal atrodo ir neblogai, tačiau dažnai funkcionalumo prasme liūdina savo prastu pravažumu ir greitu susidėvėjimu.

Lietuvoje žieminių padangų sezonas trunka nuo lapkričio iki kovo pabaigos (vasarines padangas draudžiama naudoti nuo lapkričio 10 iki kovo 31 d., žieminių dygliuotų padangų naudojimas draudžiamas nuo balandžio 10 iki spalio 31 d.).