vasarines padangos naujos padangos naudotos padangos

 

Kiekvienas sezonas „reikalauja” ne tik tinkamiausių padangų pasirinkimo, tačiau taip pat pasirūpinti ir kitomis mašinos techninėmis savybėmis. 

Ar to reikia tik todėl, kad reikalauja Lietuvos įstatymai? 

Ne, to reikia tam, kad tiek Jūs, tiek kiti kelių eismo dalyviai būtų saugūs kelyje. 

Vasarinės padangos yra pasirenkamos pagal protektoriaus raštą. Tiksliau – tam tikro gylio protektoriaus raštas nurodo – kokio sezoniškumo padangos yra.

goodyer vasarines padangos pirelli padangos

Išskirti galima kelių tipų protektoriaus raštus. 

Simetriškas protektorius. 

Kuomet tiek vidinė, tiek išorinė dalys yra vienodos – tai reiškia, kad protektoriaus raštas yra simetriškas. Šio tipo vasarinė padangos pasižymi ilgaamžiškumu, taip pat – jos ilgiau tarnauja, užtikrina gerą sukibimą su danga, tad važiavimas jomis yra visiškai saugus. 

Asimetriškas protektorius.

Kitas vasarinių padangų pasirinkimas yra asimetriškas protektorius, kuris užtikrins saugumą kelyje. Kaip atrodo šio tipo padangos? Vidinė bei išorinė dalis yra skirtingos, vizualiai matyti asimetrija. Šio tipo padangos dažniausiai vertinamos dėl akustikos, kadangi girdimas minimalus triukšmo lygis. Taip pat vertinamos dėl papildomo stabilumo, kuris užtikrina saugumą kelyje. 

Kryptinis protektorius.

Trečiasis vasarinių padangų tipas yra kryptinis protektoriaus raštas. Šio tipo padangos, kurios atrodo besisukančios ratu, taip pat pasižymi labai geru valdymu ir tuo pačiu puikiu sukibimu. Jos ypač pasiteisina tokiu atveju, kai kelio danga yra šlapia, kai ant jos yra daug lapų. Dažniausiai šio tipo padangos tarnauja tuomet, kai važiuojama labai dideliu greičiu. Papildoma apsauga – svarbi.

Vasarinės padangos – būtinos

Vasarinės padangos yra sukurtos būtent šio sezono orui, tad kai jis šiltėja ir kalendorius signalizuoja apie balandžio mėnesį –laikas pradėti galvoti apie padangų keitimą tomis, kurios yra skirtos vasaros metui. Kodėl padangos turi būti pasirenkamos pagal sezoniškumą? Kadangi jos yra sukurtos taip, kad puikiai funkcionuotų bei užtikrintų didesnį saugumą pagal konkrečiu metu esančias  oro sąlygas. Geros vasarinės padangos užtikrina gera sukibimą su danga, o tai labai svarbu lietingomis dienomis. Taip pat, jos mažiau dėvi dangą, kuria važiuojame. Kadangi ji yra liejama iš visų mūsų mokesčių mokėtojų pinigų – reikėtų atsakingai rinkis padangas, kurios netrumpina dangos funkcionavimo laiko tarpo. 

Padangų žymėjimo niuansai

Renkantis tinkamiausias padangas būtinai turite kuo detaliau įvertinti gamintojo nurodymus, kurie gali padėti rasti labiausiai tinkamus transporto priemonės “batus”. Informaciją apie konkrečias padangas galima rasti internete suvedus gamintoją, modelį. 

Taip pat susipažinkite su savo transporto priemonės gamintojo rekomendacijos dėl padangų  slėgio bei protektoriaus rašto. Šią informaciją galima rasti ant transporto priemonės degalų dangtelio,  statramsčio arba daiktadėžės viduje. Laikytis rekomendacijų – būtina.

Renkantis tinkamiausias vasarines padangas turite įvertinti šiuos niuansus: 

  • Kokios yra Jūsų transporto priemones degalų sąnaudos? 
  • Koks yra reikalingas sukibimas, kokiai klasei priskiriamas (nuo A iki G)? 
  • Koks yra padangų triukšmo lygis?

Jeigu patiems sunku pasirinkti tinkamiausias vasarines padangas – visada galite susisiekti su mūsų ekspertais, kurie teikia nemokamas konsultacijas.