Vis dar gana gajūs ginčai, ar žiemos metu būtinos būtent šiam sezonui skirtos padangos, ar puikiai tarnaus ir universalios. Juk jeigu jos yra sukurtos – tai tikrai turėtų būti geros ir garantuoti saugumą?

Tai priklauso nuo daugelio veiksnių, kurie taip pat apima ir vairavimo įgūdžius, kelius, galiausiai, vairavimo rutiną, kuri kiekvieno žmogaus yra vis kitokia.

Kai kurie rudenį tikrai neskuba keisti padangų, kadangi lietuviškas klimatas vis labiau kinta ir kartais tenka sulaukti tokių žiemų, kurios ne tik be minuso, tačiau taip pat ir be lietaus.

Žieminės padangos, kurios kurtos būtent sudėtingiems keliams, kai oro sąlygos yra prastos – kur kas geriau sukimba su kelio danga. Taigi, tokiu atveju pasiekiamas didesnis saugumas, kuris bet kuriuo atveju turi būti prioritetas. Visgi, universalios padangos kur kas geriau sukimba su danga šiltuoju metų laiku nei vasarinės, tad galbūt tai ir turėtų rinktis jas, o ne pritaikytas konkrečiam sezonui?

Žieminės padangos, kaip jau minėjome, geriausiai tarnauja tokiu atveju, kai reikia važiuoti slidžia danga, kuri dengta sniegu. O kadangi lietuviškos žiemos toli gražu nebe tokios, kokios buvo anksčiau – kyla dvejonės dėl pasirinkimo. Visgi, niekas niekada negali būti  tikras dėl sezono oro, tad kartais geriau papildoma apsauga, tiesa? Juk žieminės padangos kuriamos naudojant geriausios kokybės mišinius, komponentus, kurie padeda joms išlikti lanksčioms net ir nukritus temperatūrai žemiau minuso. Tai padeda paprasčiau valdyti mašiną ir geriau stabdyti apledėjusiais keliais.

Visgi, tai, jog universalios padangos tinka visus metus – įrodo, kad jas galima naudoti ir žiemą. Kadangi jose naudojama kietesnė guma nei vasarinėse – jos gana neblogai atlaiko žiemos sąlygas, galiausiai, speciali guma padeda „pernešti“ didesnę užšalimo temperatūrą.

Kadangi lietuviškas klimatas, kaip juokais sakoma, darosi vis panašesnis į salų, kadangi vieną dieną sninga, o kitą lyja – universalios padangos tampa labai praktišku pasirinkimu, kuris padeda harmoningai ir atsargiai važiuoti bet kokiu oru.

Kalbant apie kainas, kurios daugeliui yra labai svarbios, įsigyti sezonines kainuoja brangiau. Universalios yra pigesnės nei žieminės, o kur dar šiltasis metų laikas. Tačiau reikia nepamiršti, kad kaina yra tik vienas veiksnys, kuris svarbus renkantis padangas. Bet kuriuo atveju daugiausia dėmesio reikia skirti saugumui.

Nepamirškite ir to, kad mašinoms, kurios yra varomos keturiais ratais – žieminių padangų nereikia. Poreikius puikiai patenkina universalios.

Deja, negalime Jums atsakyti, kuris variantas yra geresnis. Kiekvienas renkasi pats. O ieškant siūlome nepamiršti, kad svarbiausia rasti tokias padangas, kurios geriausiai tinka būtent Jūsų transporto priemonei, tad siūlome daugiau domėtis automobilio gamintojo pateiktomis gairėmis.