Žiema artėja, kad laikas pradėti ieškoti padangų, kurios tiktų ne tik Jums, tačiau ir Jūsų transporto priemonei. Pritaikomumas jai ir turi būti pats svarbiausias kriterijus renkantis. Kiekvienos transporto priemonės gamintojas pateikia gaires, kuriomis remiantis reikia jų ieškoti.

Visgi, yra dar kelios smulkmenos, kurios padeda rasti geriausias padangas žiemai. Pateiksime kelis patarimus, kurie, esame tikri, padės rasti labiausiai tinkamas Jūsų transporto priemonei. Tokiu atveju kelionės bus ne tik sklandžios, tačiau ir saugios.

1.      Padangų naujumas.

Norėdami sutaupyti, kai kurie perka dėvėtas padangas. Žinoma, tai nėra labai blogai. Tačiau bet kuriuo atveju – naujos visada geriau nei dėvėtos. Tiesiog naujos padangos tarnauja ilgiau, jos saugesnės, tiksliai žinote – kiek jos tarnaus ir kad tarnaus gerai.

Dėvėtos, deja, dažnai nebūna tokios kaip kad teigia padangų pardavėjai. Natūralu, kad daugelis linkęs pateikti gražesnę informaciją nei yra iš tiesų. Pasitaikantis atvejis yra nevienodai nusidėvėjęs protektoriaus raštas. Tai didina nesaugumą kelyje, kadangi šlapios dangos atveju – slystama šonu.

2.      Universalios – žiemos metu?

Žiemos metu siūlome naudoti padangas, kurios ir yra kurtos būtent šiam sezonui. Tokiu atveju galėsite būti ramesnis, kad sudėtingomis oro sąlygomis kelionės bus stabilios. Universalios padangos labiau atitinka vasaros, pavasario sezono poreikius.

3.      4 padangos vienu metu.

Gana dažnai pirkėjai vienu metu perka vieną arba dvi padangas. Taip, kada reikia, vienas keičia kitomis. Tai nėra gera praktika. Vienu metu siūloma pirkti iš karto keturias padangas. Visos jos turi būti vieno gamintojo ir geriausia – siūlomos kaip komplektas. Tokiu atveju jos tikrai leis pasiekti geriausią pravažumą, sukibimą su danga, užtikrina stabilų važiavimą.

4.      Padangų mišinio kietumas.

Ar reikalingos tokios padangos, kurios gaminamos iš kietesnio mišinio, ar geriau tokios, kurios gaminamos iš minkštesnio? Ar kietesnis reiškia ir didesnį kietumą, tai yra, kokybę? Tikrai ne.

Kietesnio tipo padangos labiau tinka mūsų keliams, kurie dažnai yra be sniego dangos, o minkštesnės – keliams, kuriuos dengia sniegas. Lietuvoje tai nėra labai aktualu, nes jis gana greitai pašalinamas.

5.      Dygliuotų padangų kokybė.

Žieminės padangos gali būti dygliuotos arba paprastos. Natūralu, kad daugeliui kyla klausimas – kurios geresnės? Ar tikrai dygliuotos garantuoja didesnį saugumą?

Rinktis galite įvertinę kelius, kuriais buvo dažniausiai važiuojama. Kadangi miestuose kelio danga net ir po aktyvaus snigimo dažniausiai greitai nuvaloma – puikiai tinka paprastos žieminės padangos. Tačiau jeigu Jums dažnai tenka važiuoti užmiesčio keliais – ar ne geriau dygliuotos, kurios suteikia daugiau saugumo?

Nepamirškite, kad tam tikrose užsienio valstybėse negalima važiuoti su dygliuotomis padangomis. Ar Jums tai yra aktualu?