Nepriklausomai nuo metų laiko labai svarbu tinkamai rūpintis padangomis, kurios garantuos saugas keliones ir tuo pačiu gerą pravažumą bet kokiu keliu. Svarbiausia rasti ne tik geras padangas, tačiau ir kokybiškai jas sumontuoti. Ne veltui daugelis kreipiasi į specialistus, kurie garantuoja profesionalumą.
Jūsų dėmesiui pateiksime 5 svarbiausius patarimus, kurie užtikrins tinkamą padangų keitimą.

Palikite nereikalingas padangas servise.

Ne visi žino, tačiau dažniausiai auto servisai suteikia galimybę palikti juose tiek padangų, kiek keičiate. Tai leidžia išvengti utilizavimo niuansų patiems, galiausiai, galite būti ramus, kad padangomis bus tinkamai pasirūpinta ekologiškai.

Rūpinkitės gamta.

Antra svarbi taisyklė, kad gyventojai savo miesto bei rajono savivaldybėse gali pristatysite nereikalingas automobilio padangas. Jos dažniausiai tenka surenkamos didelių gabaritų aikštelėse. Per metus dažniausiai priimamos keturios padangos. Tai, vėlgi, leidžia gyventi ekologiškai ir tuo pačiu nesukti galvos dėl jų utilizavimo. Aktualu tiems, kurie keičia padangas patys.

Pardavėjai priima padangas.

Dažnai automobilių padangų pardavėjai taip pat sutinka priimti nereikalingas transporto priemonės dalis ir tinkamai jomis pasirūpina. Svarbiausia rasti tuos, kurie priima nemokamai. Taip pat daugelis sutinka priimti tiek senų padangų, kiek ir perkama naujų. Taigi, patogiausia įsigyti pilną 4 arba 5 (+atsarginė) padangų komplektą.

Padangų surinkėjai.

Jeigu nei vienas iš anksčiau minėtų variantų Jums netinka – tokiu atveju galima kreiptis į surinkėjus. Tačiau dažniausiai jų paslaugos kainuoja. Visgi, apsimoka, kadangi daugelis atvyksta iki vietos ir pasiima padangas. Sutaupysite daug laiko.

Elkitės atsakingai.

Svarbiausia taisyklė yra nepamiršti, kad senų padangų negalima vežti į miškus, negalima mesti į bendrojo naudojimo konteinerius ir į kitas vietas, kurios nėra pažymėtos specialiu ženklu. Rūpinkitės savimi, kitais ir gamta.
Kai kuriems gali atrodyti, kad padangų palikimas miškuose ne tokia ir didelė problema. Deja, dažnai kur kas didesnė nei daugeliui atrodo.

„Aplinkos ministerijos duomenys atskleidžia, kad 2017 metais gamintojai ir importuotojai Lietuvos rinkai atskirai patiekė 29,3 tūkst. tonų padangų, skirtų lengviesiems, krovininiams, pramoninėms ir žemės ūkio transporto priemonėms – 16 proc. daugiau nei prieš metus. Lietuvoje sutvarkymui surinktų naudotų padangų atliekų kiekis per metus padidėjo 37,7 proc., iki 28,2 tūkst. tonų“,- informuojama atliekų tvarkymo centro straipsniuose.

Senos automobilio padangos yra net 120-140 metų, tad teršdami gamtą – tuo pačiu teršiame ir savo namus. Tinkamai utilizavus padangas jos yra perdirbamos ir prikeliamos naujam gyvenimui. Dažnai naudojamos sporto aikštynų tiesimui, žaidimų aikštelių dangai, kelio dangai ir t.t.: