Lengvosios transporto priemonės padangų priežiūra nereikalauja nei ypatingų žinių, nei laiko, nei specialių priemonių. Viskas – paprasta, greita, o rezultatas bus ilgalaikis. Tačiau svarbiausia yra skirti dėmesio smulkmenoms, kadangi tai užtikrina, kad padangos Jums tarnaus kur kas ilgiau ir leis bus saugesniems kelyje. O to turi siekti kiekvienas vairuotojas.

Pirmiausia labai svarbu, kad reguliariai, o ne tik po avarijų, turi būti atliekamas ratų balansavimas. Minimaliai turi būti daromas bent jau po ratų taisymo darbų. Jeigu to nepadaro meistrai, kur problemos yra tvarkomos, tai kiekvienas, kuris rūpinasi savo saugumu – turėtų kreiptis į specialistus, kad jie tai padarytų.

Ratų balansavimo darbai turi būti atliekami ir tokiu atveju, kai važinėjama ne tik sezoninėmis, tačiau taip pat ir universaliomis. Juk važiavimo metu dažnai nepavyksta išvengti duobių, kurios yra, deja, nutraukia balansavimo svarelius. 

Balansavimo darbai atliekami specialiomis staklėmis, tad be specialistų čia nepavyks apsieiti.

Greta balansavimo kitas svarbus priežiūros darbas yra reguliarus padangų keitimas. Tai daryti reikia keliais atvejais. Pirmiausia, derinant padangas prie konkretaus sezono, nes kinta aplinkos sąlygos ir keliai. 

Taip pat, kai padangos atrodo vizualiai netvarkingos, žinoma, kai jos tarnauja daugiau nei 5-erius metus, kadangi daugelis gamintojų pateikia būtent tokį naudojimo laiko tarpą.

Padangų keitimo metu taip pat reikia daugiau dėmesio skirti ratlankiams. Svarbiausia yra pašalinti korozijos ženklus, kurie trumpina tarnavimo laiko tarpą. Žinoma, tvirtinimo metu svarbu, kad būtų tinkamai prisukti varžtai. 

Pirmojo etapo metu jie dažniausiai sukami rankomis, tačiau veržiami – specialiu įrenginiu, kuris garantuoja geriausią stabilumą.

Galiausiai, būtina skirti dėmesio ir ventiliams, kadangi tai yra svarbiausias rato elementas, kuris išlaiko pačioje padangoje esantį slėgį. Juos reikia keisti bent jau kartą per metus.

 Liūdna, tačiau daugelis žmonių to nežino ir, deja, nepajunta, kaip padangose nors paprasčiausiai išeina. Dėl to vyksta gumos deformacija. Ventilio kaina yra vos euras, tačiau jis gali užtikrinti ne tik daugiau saugumo kelyje, tačiau ir tai, kad padangos Jums kur kas ilgiau tarnaus.