Naudojate sezonines padangas transporto priemonei? Tokiu atveju tam tikrą laiko tarpą vasarinės arba žieminės – nėra naudojamos. Jų sandėliavimas turi atitikti padangų „poreikius“, tad juos ir aptarsime šiame straipsnyje.

Reguliarus vizualinis patikrinimas

Reguliarus automobilio padangų patikrinimas yra pirmas dalykas, kurį turėtumėte padaryti prieš pradėdami naudoti sandėliuotas padangas. Ir jokio skirtumo – kiek laiko jos stovėjo: mėnesį ar kelis. Įsitikinkite, kad protektoriaus rašte nelieka jokių dirgiklių: akmenų, vinių varžtų bei kitų smulkmenų, kurios ilgainiui gali patekti į padangas.

Išleistų/sukniubusių padangų sutvarkymas

Jei transporto priemonė stovi nejudinama ilgesnį laiką – padangose gali atsirasti plokščių vietų ten kur buvo sąlytis su žeme. Žinoma, eksploatuoti tokių padangų negalima, tačiau net ir bandant tai daryti, deja, jos gali greitai sprogti. Taigi, kad išvengtumėte papildomų išlaidų naujų padangų pirkimui –  reguliariai ridenkite automobilį arba pačias padangas, jeigu jos nėra ant jo: į priekį arba atgal, kad pakeistumėte padangų svorio pasiskirstymą.

Protingas sandėliavimas

Nors tai ne visada yra įmanoma, tačiau paviršius, ant kurio stovi transporto priemonė, turi būti tvirtas, sausas, švarus. Venkite laikyti padangas karštoje erdvėje (pavyzdžiui, greta kieto kuro katilo), taip pat joms kenkia ir tiesioginiai saulės spinduliai, kurie pirmiausia daro neigiamą įtaką padangos gumai. Nepašalinus karščio šaltinio –  padangų oro slėgis gali greitai sumažėti.

Azoto papildymas

Apsvarstykite galimybę papildyti padangas azoto dujomis, nes jos padeda padangoms tarnauti ilgesnį laiko tarpą nei kai jose yra paprastas oras. Tam geriausia yra kreiptis į servisus. Kai kurie perka azoto balionus savoms reikmėms, tačiau pildymas nėra labai paprastas, tad geriausia patiems yra to vengti. Ypač, kai yra kas teikia tokia papildymo paslaugą.

Užtikrinkite optimalų protektoriaus gylį

Lengvųjų automobilių atveju idealus protektoriaus gylis turėtų būti ne mažesnis kaip 1,6 mm. Jei gylis yra mažesnis nei 1,6 arba mažesnis nei nusidėvėjimo indikatorius – oro slėgio lygį būtinai reikia patikrinti prieš pradedant naudoti tokias padangas ant transporto priemonės. Papildomai prisipūsti padangas galima beveik visose degalinėse, tad tai nesukels Jums nei papildomo vargo, nei išlaidų. Tiesa, gali padėti išvengti avarijos.

Kuo daugiau dėmesio transporto priemonės padangoms bus skirta – tuo jos ne tik Jums ilgiau tarnaus, tačiau ir garantuos saugias keliones. O tai yra svarbiausia.