Važiuojant automobiliu galite pajusti, kad tarsi nematoma jėga jį patraukia į vieną arba į kitą kelio pusę, nors vairo nesukote. Tai dažniausiai nutinka nelygiais keliais ir tada, kai padangos yra netolygiai susidėvėjusios. 

Esame tikri, kad su kelio pokrypiais susidūrėte ne kartą, nes ir keliuose esančios provėžos, kontūrai, nelygumai, duobės ir pan. – pakreipia automobilį tam tikra linkme, ir tuo pačiu pačios padangos, netinkamai jas prižiūrint – lemia vairavimo kreivę. Važiuojant mažu greičiu tai neturėti kelti nerimo, tačiau dideliu greičiu, žinoma, pavojinga.

Dažniausias padangų susidėvėjimo linkio atsiradimo šaltinis yra netinkamai sureguliuoti ratai. Netinkamas ratų suvedimas lemia ne tik netolygų padangų susidėvėjimą, bet ir sunkiai valdoma transporto priemonę važiuojant provėžomis. Didesnis ar mažesnis posvyris lemia netolygų padangų slėgio kiekį, todėl kyla valdymo problemų.

Kodėl vėžios atsiranda ir pačiose padangose?

Pirmiausia – per daug pripūstos padangos. Jos plečiasi ir nesugeba prisitaikyti prie kelio dangos. Gana didelę įtaką daro ir netinkama ratų bazė. Bet koks bendrų ratų bazės nustatymų pakeitimas gali padidinti netolygumų atsiradimo tikimybę. 

Pavyzdžiui, jei pakeitėte savo automobilio padangą į storesnę, kad ji būtų paprasčiau valdoma. Viena – stora, o likusios – įprastos, tad pavojus kelyje, deja, neišvengiamas.

Ką daryti, kad pavyktų išvengti padangų nelygumų atsiradimo?

·         Pamačius, jog ant padangų atsiranda  defektai – neignoruokite ir kreipkitės į profesionalią pagalbą.

·         Reguliariai sureguliuokite ratus. Rekomenduojamas periodas kas 6-12 mėnesių.

·         Venkite atlikti bet kokius modifikavimo darbus, ypač norėdami padidinti ratų bazę.

·         Reguliariai patikrinkite padangų slėgį padangose. Tuomet jo nebus per daug arba per mažai, visi 4 ratai bus tinkamai pripūsti.

·         Reguliariai patikrinkite savo automobilio pakabos sistemą, kai tik susidursite su padangomis susijusiomis problemomis.

Kuo daugiau dėmesio automobiliui bus skirta – tuo padangų defektai bus retesni.