Jeigu Jums atrodo, kad gebėsite auto padangas pasikeisti patys – visada galima bandyti. Gerai, kad šiuo metu internete galima rasti pačių padangų gamintojų pateiktas instrukcijas, kurios padeda tinkamai atlikti keitimo žingsnius.

Visgi, be patirties klaidų būna ir, deja, kur kas daugiau nei galvoja daugelis. Tik dažniausiai jos pasimato tik kada, kai važiuojama greitai arba blogais keliais.

Padangų montavimo darbai visada turėtų būti paliekami specialistams, kurie taip pat dažniausiai pasiūlo ir labiausiai Jūsų transporto priemonei tinkamą produkciją.

Procesas, kuris veda link gero rezultato – aprašytas žemiau.

 1.     Pirmiausia derinamos padangos kartu su ratlankiais, kadangi jų atitikimas yra būtinas. Žinoma, tiek vienos, tiek kitos taip pat derinamos ir prie tam tikro mašinos modelio.
 2.     Ratlankiai turi būti balansuojami. Tai pamiršta daugelis. Tik tokiu atveju atitikimas bus detalus, o smulkmeniškumas šiuo atveju labai svarbus, nes jis lemia kokybę.
 3.     Tiek ratlankiai, tiek pačios padangos pirmiausia yra patikrinamos. Ypač tokiu atveju, kai į servisą auto savininkas atsivežė savas padangas, kurios buvo naudojamos anksčiau.
 4.     Tikrinami keli esminiai parametrai: protektoriaus gylis, vizualūs pažeidimai, deformacijos. Pasikartosime, kad taip pat tikrinami ir ratlankiai.
 5.     Esant pažeidimams jie yra tvarkomi specialiomis ratlankių staklėmis. Taigi, nereikia pirkti naujų.
 6.     Peržiūrima – ar pakabos geometrija yra tinkama.
 7.     Baigus montuoti – atliekamas padangų balansavimas, kurios padeda įsitikinti, kad jos stabiliai savo pozicijoje.
 8.     Nuo ratlankių pašalinama korozija. Darbai atliekami su specialiais chemikalais.
 9.     Padangų briaunos bei padai yra dengiami specialiu tepalu.
 10. Bent jau kartą per metus reikia montuoti specialius ventilius, kurie užtikrina, kad padangos tarnaus ne tik sėkmingai, tačiau ir saugiai.
 11. Ypač daug dėmesio skiriama padangų vartams. Jie yra tvirtinami specialiomis priemonėmis.
 12. Naujoms padangoms atliekami pakabų geometrijos darbai.

Atliekamiems darbams meistrai suteikia garantiją, kuri leidžia būti ramiu, kad esate saugus kelių eismo dalyvis.