Padangos turi būti pasirenkamos ne pagal žmogaus poreikius, tačiau pagal transporto priemonės modelį. Žinoma, tai tikrai nereiškia, kad automobiliui tinka tik vieno gamintojo arba labai konkrečių charakteristikų padangos, tačiau gamintojo pateiktos rekomendacijos – labai greitina bei konkretina paieškas.

Svarbiausi parametrai padangų pasirinkimui

Rinktis pagal gamintojo nurodytas charakteristikas konkrečiam mašinos modeliui reikia dėl to, jog padanga turi atitikti transporto priemonės dydžio poreikius, maksimalų auto svorį, apkrovas ir kitus niuansus, kurie garantuoja geresnį pritaikomumą.

Tinkamos padangos pagal mašinos poreikį taip pat garantuoja ir didesnį saugumą, o tai turi būti kiekvieno transporto priemonės valdytojo poreikis.

Kadangi šiuo metu daugelis labiausiai tinkamų padangų ieško internete – filtrų pagalba galima kur kas greičiau rasti tinkamiausias.

Kokie niuansai turi būti vertinami?

1.      Pirmiausia analizuojama transporto priemonės markė.

2.      Žinoma, konkretus automobilio modelis.

3.      Dažniausiai reikia skirti dėmesio ir mašinos pagaminimo metams.

4.      Jeigu yra – automobilio modifikacijoms.

5.      Taip pat – vienas svarbiausių aspektų yra ir auto padangų skersmuo.

Jeigu visi šie aspektai Jums vis tiek kelia labai daug klausimų – visada galima ieškoti tariantis su specialistais, kurie šiuo metu dažnai konsultuoja online būdu. Nurodykite savo automobilio modelį ir jie patars dėl labiausiai tinkamų padangų.

Rasti geriausias padangas reikia laiko

Konkretus transporto priemonės modelis gana tiksliai nusako – kokios padangos reikalingos. Tai padeda sutaupyti labai daug laiko. Dažniausiai pagal mašiną siūlomos bent jau kelių tipų, kelių gamintojų padangos, tad pirkėjas turi galimybę palyginti bei rasti labiausiai tinkamas.

Renkantis padangas, kurios tinka Jūsų transporto priemonei, turite įvertinti dar kelias smulkmenas. Jos dažniausiai charakterizuojamos:

·         Kinta gamintojas. Plačiau apie juos galima skaityti įvairiuose forumuose.

·         Žinoma, taip pat kinta ir sezoniškumas. Kai kurie renkasi padangas pagal sezoną, o kiti – universalias. Ar yra tarp jų skirtumas? Skaitykite kitame mūsų straipsnyje.

·         Varijuoja ir pagal protektoriaus raštą.

·         Svarbus aspektas renkantis yra kuro sąnaudų efektyvumas. Juk visi nori tokių, kurioms reikia mažiau kuro. Visgi, dėl šios galimybės jos gali kainuoti brangiau.

·         Dar vienas svarbus aspektas yra padangų triukšmo lygis eksploatacijos metu. Ant padangų žymėjimas rodomas raidėmis nuo A iki C. Akustiškai akiai malonaus garso padangos vertinamos 67-71 dB, aukšto lygio – 72 dB.

·         Galiausiai, sukibimo su šlapia bei slidžia danga kokybė, kuri visada turi būti prioritetas. Sukibimo su šlapia danga kokybė žymima raidėmis nuo A iki F. Kuo abėcėlės raidė yra aukštesnė – tuo sukibimas yra geresnis.

Tinkamos padangos – saugumas ne tik Jums, tačiau taip pat ir komfortas Jūsų automobiliui. Taigi, daugiau dėmesio automobilio gamintojui ir šiek tiek mažiau savo poreikiams.