Nenaudojamų padangų sandėliavimas gali užtikrinti, kad jos saugiai sulauks kito sezono ir vėl bus naudojamos. Tiesa, labai svarbu, kad sandėliavimui sukurtos sąlygos atitiktų pačių padangų poreikius. O jie tikrai yra. Žinoma, ne itin ypatingi, tačiau pasirūpinus tinkama aplinka – tos pačios padangos Jums tarnaus kelerius metus ir išliks tokios pat kokybiškos.

Ar laikymo vieta – lemia kokybę?

Padangų laikymo vieta ir sąlygos išties lemia jų tarnavimo kokybę. Turbūt teko pastebėti, kad paprasčiausiai vienoje vietoje sezoną praleidusios padangos, atrodo, kad tapo kur kas pilkesnės ir tuo pačiu vizualiai matyti defektai, kurie gali sutrikdyti jų eksploataciją.

Pavyzdžiui, padangos, kad ir kokios geros kokybės jos yra, veikiamos  įvairių skysčių dėvisi greičiau. Ne tik alyvos arba kuro, tačiau ir vandens, kuris gali kauptis netinkamose sandėliuose. Prieš sandėliuojant reikia ne tik pačias padangas nuvalyti, tačiau taip pat ir įsigyti specialius įdėklus, kurie yra skirti būtent padangoms. Jie yra standartiniai tad visada galite pirkti pigesnius, dėvėtus, kurie taip pat gera apsaugoti. 

Smulkmena, tačiau apsauga nuo skysčiu leidžia kur kas ilgesnį laiko tarpą džiaugtis padangomis.

Drėgmės įtaka

Lygiai taip pat padangoms kenkia ir drėgmė. Kadangi daugelis jas laiko rūsiuose, žiūrėkite, kad juose nebūtų per daug drėgmės, kuri kenkia. Tiesa, ne tik padangoms, tačiau ir visai mašinai, kitoms jos dalims.

Šilumos šaltinių problema

Padangoms kenkia ne tik skysčiai, tačiau taip pat ir įvairūs šilumos šaltiniai. Jos geriausiai „jaučiasi“ vėsesnėse patalpose, tačiau – pliusinėje temperatūroje. Dažniausiai dėl šilumos ant padangų atsiranda įvairios deformacijos, kurios, deja, negali būti sutvarkomos. Kadangi daugelis jas laiko iki kito sezono rūsiuose – žiūrėkite, kad nebūtų per arti centrinio šildymo vamzdžių. Žinoma, taip pat greta katilų, krosnių, židinių.

Tiesioginė saulė – kenkia

Kenkia padangoms ne tik šiluma, tačiau taip pat ir tiesioginiai saulės spinduliai. Jeigu dienos metu dažniausiai neįmanoma laikyti visą laiką mašinos ten, kur saulės nėra, tai bent jai sandėliavimo metu padangos turėtų būti laikomos vengiant saulės.

Venkite elektros šaltinių

Galiausiai, padangoms kenkia ir ozonas, kuris kyla iš greta esančio elektros šaltinių. Pirmiausia neigiamai veikia gumą, kuri greičiau dėvisi, tad padangos kur kas trumpiau tarnauja, o naudojant susidėvėjusias, deja, kelionės bus ne tokios saugios.