Planuojantiems keisti sezonines padangas reikia nepamiršti, kad kelios paprastos smulkmenos gali užtikrinti, kad jos Jums ne tik kur kas ilgiau tarnaus, tačiau ir geriau stabdys, garantuos geresnį sukibimą su danga, apskritai ilgiau tarnaus.

Tiek žieminės padangos, tiek vasarinės yra skirtos konkrečiam laiko tarpui, tad labai svarbu rinktis pritaikytas tam tikram sezonui ir tuo pačiu atitinkančias Jūsų mašinos poreikius. Būtent tai garantuoja geriausią kokybę, o jos turėtų siekti kiekvienas vairuotojas.

Pateiksime kelias smulkmenas, kurių reikia nepamiršti siekiant, kad padangos ne tik užtikrintų saugumą, tačiau ir ilgai tarnautų. Šiuos akcentus reikia atlikti jų montavimo metu.

 1.     Pakeitus padangas labai svarbu, kad būtų atlikta ir ratų vibracijos paslauga, kuri padeda nustatyti – ar viskas tinkamai sumontuota.
 2.     Reikia nuo ratlankio pašalinti rūdis, kadangi jos blogina padangų eksploatavimo kokybę.
 3.     Keitimo metu reikia labai daug dėmesio skirti padangos priveržimui. Darbas turėtų būti atliekamas pneumatiniu raktu.
 4.     Varžtus reikia tvirtinti dinamometriniu raktu. Specialūs įrankiai yra labai svarbūs, kadangi jie užtikrina sėkmingą padangos montavimą.
 5.     Naudokite ir padangos pado tepalus.
 6.     Žiūrėkite, kad tos padangos, kurios yra sandėliuojamos – būtų tinkamai laikomos. Jos neturi turėti sąlyčio su tiesioginiais saulės spinduliais, su šalta žeme, negali būti drėgnoje temperatūroje arba minusinėje aplinkoje. Taip, vėsa būtina, tačiau ji turi būti teigiamos temperatūros.
 7.     Padangų ventiliai turi būti keičiami bent jau kartą per metus. Taip užsitikrinsite, kad pačios padangos bus funkcionalesnės.
 8.     Nepamirškite, kad jeigu konkreti padanga bus tvarkoma labai daug kartų – ilgainiui ją būtina keisti kita net jeigu ir atrodo, kad ji vis dar yra veiksni. Paprasčiausiai savo funkcionalumu neatitinka rečiau laikomos padangos galimybių, kurios yra ant tos pačios ašies.
 9.     Padangos turi būti keičiamos vietomis, kadangi tuomet jų išdilimas bus vienodas.
 10. Lygiai taip pat reikia keisti padangos poziciją jos sandėliavimo metu. Taip išvengsite galimų deformacijų.
 11. Nuo ratlankių reikia nuvalyti korozijos apnašas, kurios trumpina jų pačių tarnavimo laiko tarpą.
 12. Žiūrėkite, kad ratlankiai būtų lygūs, nepirkite pigių, kurie dažniausiai yra po avarijų.

Visada geriausia montavimo darbus palikti specialistams. Tai leis būti ramiu, kad Jūsų kelionės bus saugios, o stabdymo kokybė – puiki.