Ekologiškos padangos yra draugiškesnės aplinkai nei daugelis mano. Jos sukurtos siekiant konkrečių aplinkosaugos tikslų ir, džiugu, jog dauguma geriausių pasaulio padangų gamintojų orientuojasi į ekologiją.

Įdomu tai, kad daugelis aplinkai nekenksmingų automobilių padangų taip pat pasižymi ir geresnėmis padangų technologijomis ir pagerina padangų eksploatacines savybes.

Ekologiškos padangos suteikia šią naudą aplinkai:

1.      Sumažėjusios degalų sąnaudos:  naujos kartos padangose ​​yra silicio dioksido, kuris pagerina našumą ir užtikrina geresnį sukibimą su danga nei įprastos padangos. Silicio dioksidas sumažina trintį tarp padangų ir kelio dangos, pagerina eksploatacines savybes, prailgina padangų tarnavimo laiką ir sumažina anglies dvideginio išmetimą.

2.      Degalų efektyvumas:  sumažėjusi trintis taip pat sumažina degalų sąnaudas. Grynasis kuro sutaupymas siekia yra 3–5 %.

3.      Perdirbimas:  nenustebkite matydami, kad jūsų mėgstamiausias prekės ženklas reklamuoja, kad jūsų padangos yra perdirbamos. Pasirinkdami tokias padangas – prisidedate ir prie gamtos puoselėjimo.

Kita labai gera žinia aplinkai yra ta, kad vis daugiau padangų gamintojų siūlo aplinkai draugiškas padangas. Tai ir tokie didieji prekių ženklai, tokie kaip Bridgestone, Hankook padangos, Maxxis padangos ir daugelis kitų.

Tarp didžiųjų padangų gamintojų vyksta tam tikra pasaulinė konkurencija dėl ekologiškumo. 

Goodyear Fuel Max“ ir „Bridgestone Ecopia“ šiuo metu pirmauja, o „Bridgestone“ pirmauja su 5,7 proc. degalų efektyvumo reitingu, kurį patvirtino „Planet Ark“.

Tikimasi, kad didieji gamintojai sukurs dar ekologiškesnes padangas, kurios tuo pačiu bus ir ekonomiškos.

Ekologiškos padangos yra labai populiarios, o vartotojai neprieštarauja taupyti pinigus ir tuo pat metu padėti aplinkai.  Palepinkite save geresniu važiavimu ir taip pat padėkite aplinkai.