Važiavimas šlapiu ir snieguotu paviršiumi yra du skirtingi dalykai. Jeigu teko susidurti su nelaimėmis, kurios nutiko važiuojant snieguotu keliu, žinokite, jog taip nutiko dėl trūkstamos traukos ir trinties tarp padangų bei kelio dangos. Taigi labai svarbu vairuoti atsargiau apsnigtais keliais.

Keli patarimai, kurie leis jaustis stabiliau net ir labai apsnigtose vietose.

1.      Važiuojant apsnigtu keliu – būtina palaikyti mažesnį greitį. Jei vairuojate savo automobilį greičiau, tikėtina, kad staigaus stabdymo metu pradėsite slysti. Važiuodami automobiliu lėčiau, turite pakankamai laiko palaipsniui stabdyti ir pasukti jį į saugesnę kryptį.

2.      Nors svarbu važiuoti lėtai, visgi, taip pat labai svarbu nevažiuoti pirmąja pavara. Norėdami išlaikyti transporto priemonės sukibimą su danga ir tolygų pagreitį – kuo ilgiau važiuokite aukštesne pavara. Tai sumažins ratų slydimo tikimybę.

3.      Lyginant snieguotą su sausu keliu – stabdymo kelias dažniausiai padidėja dėl trinties trūkumo. Siekiant išvengti susidūrimo su kita, priešais atvažiuojančia transporto priemone – labai svarbu išlaikyti saugų atstumą tarp jūsų ir kitos mašinos.

4.      Trinties ir traukos nestabilumas dar labiau išryškėja, kai vairuojate automobilį nuožulniu arba kalvotu, snieguotu keliu. Tokiais keliais važiuokite viduryje ir tuo pačiu laikykitės atstumo nuo kitų transporto priemonių. Tai sumažins ir šoninio smūgio tikimybę.

5.      Važiuojant lygiu, snieguotu keliu rekomenduojama važiuoti aukštesne pavara. Tačiau sniegu padengto nuokalnės kelio būklė reikalauja priešingo elgesio. Leisdamiesi šlaitu ar važiuodami automobiliu nuokalnėje – įsitikinkite, kad įjungėte žemesnę pavarą. Tai sumažins staigaus stabdymo tikimybę, dėl kurios ratai gali užsiblokuoti.

6.      Važiuojant nuokalnėje, taip pat rekomenduojama išlaikyti pakankamą atstumą nuo kitų transporto priemonių.

7.      Vairuodami automobilį link posūkio – prieš sukdami būtinai palaipsniui pradėkite stabdyti.  Tam reikalingos geros kokybės padangos.

8.      Jei jūsų automobilis pradeda slysti šonu – patartina pasukti vairą priešinga kryptimi nei slydimo kampas. Tai reiškia, kad jei jūsų vairuojama transporto priemonė slenka iš kairės į kairę – sukite ją į dešinę. 

9.      Įsitikinkite, jog snieguotame kelyje esate matomi kitiems.

Saugokime save ir kitus!