Tinkamos transporto priemonės leis būti ramiu, kad kelyje esate saugus. Ir pats, ir kiti kelių eismo dalyviai už kuriuos yra atsakingas kiekvienas vairuotojas. Svarbu yra paruošta transporto priemonė, kuri iki mažiausių smulkmenų važiuoja saugiai, tiksliai ir gerai. Taip, kaip ir reikia vairuotojams. Nepamirškite, kad svarbu pasirūpinti transporto priemone nuo a iki ž. Ir vienas svarbiausių komponentų yra padangos.

Pateiksime kelias svarbiausias taisykles, kurios apibrėžia tvarkingų padangų išvaizdą bei funkcionalumą.

  1.     Nuo 11-10 iki 04-10 galima važiuoti  tik su žieminėmis padangomis, kurios gali būti dygliuotos.
  2.     Nuo 04-10 iki 11-10 galima važiuoti tik su vasarinėmis padangomis arba universaliomis. Negalima važiuoti su dygliuotomis padangomis, tačiau galima žieminėmis, nors nerekomenduojama.
  3.     Lengvųjų transporto priemonių žieminių padangų protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis nei 3 mm. Visgi, geriausia važinėti su padangomis, kurių gylis yra didesnis, nes tai reiškia ir kur kas didesnį saugumą. Gylis yra matuojamas slankmačiu. Vasarinių padangų gylis turėtų būti apie vasarą – 1,6 mm.
  4.     Transporto priemonės su dygliuotomis padangomis turi specialų žymėjimą, kurį reikia užklijuoti ant transporto priemonės.
  5.     Geros padangos pirmiausia pasižymi užtektinu padangų slėgių, kurį galima papildyti daugelyje degalinių. Reikiamo slėgio info konkrečiai mašinai ir jai tinkamoms padangoms galima rasti ant transporto priemonės durelių.
  6.     Būtinas padangos vizualinis patikrinimas. Tai svarbiausia daryti reguliariai. Apsižiūrėkite, ar padangoje nėra gumbų, suskeldėjimų, galiausiai, ar joje nėra elementų, kurie įstrigę – varžtai ir t.t.
  7.     Vizualiai reikia patikrinti, ar padangos atrodo vienodai ir ar jos  tolygiai pasiskirsto ant ašies.
  8.     Padangos turi būti naudojamos pagal sezoniškumą.
  9.     Padangos turi gerai stabdyti, tad patikrinkite ar jos nėra per senos. Tarnavimo laiko tarpas siekia iki 5-erių metų, tačiau blogai prižiūrimos padangos gali tarnauti ir trumpiau.

Svarbu įsigyti geros kokybės, sertifikuotas padangas. Tuomet galėsite būti ramus dėl jų tarnavimo ir saugumo kelyje.