vasarines padangos naujos padangos naudotos padangos

 

Tinkamos ir puikiai funkcionuojančios transporto priemonių padangos gali užtikrinti, kad net ir pačios ilgiausios, sudėtingos kelionės bus įveikiamos labai greitai ir paprastai. Deja, žmonės dažniausiai neskiria padangoms tiek dėmesio, kiek reikia, juolab, jas keičia per retai, ignoruoja signalus, kurie nurodo, kad būtinas padangų pakeitimas naujomis. Nurodysime Jums kelis aspektus, kurie parodo, kad laikas senas padangas keisti naujomis. Tam, kad kelyje būtumėte saugesnis tiek Jūs, tiek visi kiti kelių eismo dalyviai.

Protektoriaus gylio tikrinimas 

Vienas svarbiausių niuansų galinčių įrodyti, kad tam tikros padangos daugiau arba mažiau funkcionalios – protektoriaus gylis, kuris automobilio eksploatacijos metu – dėvisi. Protektoriaus gylį galima patikrinti paprasčiausia liniuote, kai kurie naudoja 2 eurų monetą, galiausiai, naudokite slankmačius, kurie tiksliai leidžia nustatyti padangos nusidėvėjimo lygį. Kai kurių gamintojų padangos iškart sukurtos tai, kad būtų galima matyti – ar protektorius užtektinai susidėvėjimo. Ryškiausia riba yra juostelė, kuri dėvintis padangoms vis labiau dyla. Kai jos beveik nebeliko – reikia senas padangas keisti naujomis. Primename, kad žiemos metu būtina važinėti su padangomis, kurių protektoriaus dydis ne mažesnis nei 3 mm, o vasaros metu – ne mažesnis nei 1,6 mm. 

Slėgio niuansai 

Jeigu norite būti saugus kelių eismo dalyvis ir jaustis užtikrintu, kad stabdant mašina gerai stabdys – turite būtinai pasirūpinti, kad mašinos padangos visada būtų tinkamai pripūstos. Patikrinti slėgį galima paprasčiausiai degalinėse, kur yra įmontuoti oro kompresoriai. Vidutiniškai padangos slėgis turi siekti iki 2,5-3 barų, tačiau tiksliausiai duomenis gausite peržiūrėję savo mašinos gamintojo technines charakteristikas ir rekomendacijas. Ši informacija dažniausiai pateikiama ant transporto priemonės statramsčio arba ją galima rasti automobilio žinyne. Padangų vientisumas Apie padangų kokybę labai daug gali pasakyti ir jų vizualinė išvaizda. Būtinai apžiūrėkite, ar Jūsų padangos yra vientisos, ar šoninės sienelė, kraštas – neturi jokių įtrūkimų, išsikišimų ir panašių vizualiai matomų deformacijų. Žinoma, būtinai patikrinti, ar padangos neturi vizualiai matomų gumbų. Jeigu jie yra – skubiai keiskite padangas naujomis ir nenaudokite tokios mašinos.

Padangų amžius

Galiausiai, visada verta plačiau pasidomėti transporto priemones padangos amžiumi, kadangi jos padeda įvertinti – ar ne laikas pirkti naujas.Suprantama, kad gamybos metai ne visada parodo jų galimybes, kadangi daug ką lemia ir vairuotojas, taip pat, ar naudojamos universalios, ar sezoninės padangos. Daugiau apie padangų amžių skaitykite ČIA