Ekspertų patarimai: geriausių padangų pasirinkimas.

Tik geros, būtent Jūsų transporto priemonei tinkančios padangos, gali užtikrinti, kad kasdieninės kelionės bus saugios, nesukels jokio diskomforto, taip pat, tarnaus ilgai. Pateiksime Jums patarimus, kurie padės kur kas paprasčiau rasti tinkamas padangas.

Jeigu mūsų patarimai vistiek nesupaprastins pasirinkimo – siūlome su mumis susisiekti ir mes padėsime rasti tobulas padangas tobulomis kelionėms!

Tinkamo dydžio padangos

Pirmasis kriterijus yra tinkamas padangų dydis. Mūsų prekybos vietoje ieškodami padangų taip pat jas galite  filtruoti pagal dydį, tad kur kas greičiau rasite Jums tinkamiausias ir galėsite peržiūrėti tik reikalingus pasiūlymus. Padangos dydis nustato tris pagrindinius kriterijus:

  • Padangos skersmuo.
  • Padangos plotis.
  • Padangos aukštis.

Nors padangos plotis bei aukštis gali būti pasirenkami pagal individualius poreikius, tačiau būtinai reikia laikytis gamintojo rekomendacijų, kadangi dažnai konkrečiai markei tinka ir konkrečių matmenų padangos.

Padangų skersmuo yra žymimas coliais, plotis – milimetrais, o aukštis – procentine pločio dalimi.

Padangų greičio indekso niuansai

Renkantis tiek vasarines, tiek žiemines padangas – svarbus kriterijus yra padangų greičio indeksas. Indeksas yra žymimas raidėmis ir žymėjimo pradžia prasideda K raide, kuri nurodo, kad su padangomis galima pasiekti 110 km/h. Kiekviena abėcėlės raidės suteikia galimybę važiuoti +10 km/val. Taigi, H raidė jau nurodo, kad galima pasiekti iki 210 km/val, o V raidė nurodo iki 240 km/val.

Ant padangų galima išvysti raidę Y, kuri padeda pasiekti iki 300 km/val. Taigi, vertindami greičio indeksus nepamirškite įvertinti ir gamintojo rekomendacijų bei savo automobilio galimybių. Kasdieniniai maršrutai Taip pat padangų pasirinkimas neatsiejamas ir nuo to – kokie kasdieniniai maršrutai Jūsų laukia. Jeigu dažniausiai važiuojate nenuvalytais kaimo keliukais – tokiu atveju geras pasirinkimas yra dygliuotos padangos. Jeigu važinėjate tik miesto ribomis – dažnai puikiai pasitarnauja ir universalios padangos.

Žinoma, kuo keliai yra sudėtingesni, tuo kokybiškesnės padangos yra reikalingos.Padangos, kurios sertifikuotos ES Kokybiškos padangos yra sertifikuotos ir jų kokybę patvirtina ES lipdukas. Tame lipduke galima rasti labai daug informacijos, kuri padės paprasčiau apsispręsti dėl padangų. Pavyzdžiui, lipduke būna nurodyta – koks padangų triukšmingumo lygis yra pasiekiamas, taip pat, kiek degalų jos gali padėti Jums sutaupyti, galiausiai, kokiu stabdymo efektyvumu pasižymi šlapiame kelio ruože. Nors tik remiantis šiais niuansais nereikėtų rinktis padangų, tačiau ši papildoma info dažniausiai labai supaprastina pasirinkimą.

Padangos kietumas ir minkštumas.

Taip pat svarbus aspektas yra padangos minkštumas, kuris pasirenkamas  įvertinus paviršius, kuriais važiuojama. Tiesa, padangų mišinio tipas retai kada būna nurodytas, tad jeigu Jums reikia konkrečių – visada susisiekus su Padangupartneris.lt išgirsite rekomendacijas.

Padangų protektoriaus raštas.

Renkantis padangas taip pat svarbus ir padangų protektoriaus raštas, kuris nurodo sezoniškumą (kada galima važiuoti su konkrečiomis padangomis). Vienos padangos turi simetrišką raštą, kitos – įvairų, mišrų. Negalime sakyti, kad vienas pasirinkimas yra geresnis nei kitas, kadangi skiriantis raštui skiriasi ir padangų funkcionalumas, jos yra pritaikytos važiuoti skirtingais keliais, tad  protektoriaus raštas dažnai nusako atliekamas funkcijas.

Gamintojas

Dar vienas svarbus kriterijus renkantis padangas yra gamintojas. Šiuo metu internete galima nesunkiai skaityti ne tik prekinių vardų anotacijas, tačiau ir kitų žmonių patirtis, kurie jau išbandė konkretaus gamintojo padangas. Tokiu atveju realūs komentarai bei atsiliepimai padės kur kas paprasčiau pasirinkti tinkamiausias padangas.

Šie mūsų išskirti patarimai dažniausiai yra patys svarbiausi ir juos įvertinęs galėsite savarankiškai rinktis Jums labiausiai tinkamas padangas.

Padangupartneris.lt – suomiška patirtis!