Kad ir kokie inovatyvūs automobiliai yra šiuo metu, tačiau visus juos vienija tai, kad jiems bet kuriuo atveju yra reikalingos padangos. Kokios geriausios, kai pasiūla yra tokia plati? Atsakyti sunku. Visgi, svarbiausia remtis automobilio gamintojo rekomendacijomis ir tuo pačiu visada geras pasirinkimas rinktis inovacijas, kadangi padangos kasdien tobulinamos, kad kelionės būtų saugios.

Žinoma, renkantis padangas transporto priemonei norisi, kad jos būtų ne tik saugios ir funkcionalios, tačiau taip pat ir tarnautų kuo ilgiau. Praktikoje daugeliui per gyvenimą tenka išbandyti ne vieno gamintojo padangas, tad kadangi vienos tarnauja ilgiau, o kitos trumpiau kyla klausimas – koks yra vidutinis padangų tarnavimo laiko tarpas?

Jeigu norite, kad padangos tarnautų kuo ilgiau – pirmiausia joms reikia skirti kuo daugiau laiko, prižiūrėti jas. Tikrinkite padangos protektoriaus lygį, oro slėgį, žinoma, reguliariai jos turi būti apžiūrimos vizualiai. Kuo daugiau dėmesio – tuo padanga dažniausiai tarnauja ilgiau, kadangi pamačius tam tikrus netikslumus – tuos galima greitai sutvarkyti ir sugražinti automobilio padangai pilną funkcionalumą.

Visgi, padangos sensta ir tai yra natūralu, tačiau tikrai nėra konkretaus laiko tarpo, kuris gali apibrėžti padangos tarnavimo ribas. Žinoma, kai jos amžius siekia 10 metų – laikas ją keisti nauja be jokių klausimų. Tačiau dažniausiai apie 5-erių metų ribą ir kyla klausimas – kiek ji dar gali tarnauti? O gal nebegali?

Kalbant apie padangų amžių pirmiausia reikia galvoti ne apie tai, kad teks ieškoti investicijų senų keitimui, tačiau apie saugumą, kuris turi būti kiekvieno vairuotojo prioritetas. Žinoma, padangas gali tekti keisti ne tik dėl amžiaus, tačiau daugelio kitų priežasčių, padangų defektų, tačiau dažniausiai amžius yra viena dažniausių keitimo priežasčių. Standartiškai geros kokybės padangos, kurios bus nupirktos naujos, kurios yra sertifikuotos – tarnauja iki 7-10 metų, tačiau dažniausiai tiek tarnauja tiems, kurie skiria joms kuo daugiau dėmesio. Galiausiai, padangų funkcionalumo laikotarpis taip pat kinta priklausomai ir nuo to – ar naudojamos sezoninės ar universalios.

Akivaizdu, kad padangų tarnavimo laiko tarpas kinta priklausomai nuo padangų kokybės. Dėl to dažniausiai siūlome nepirkti dėvėtų, kadangi niekada negalite būti ramus dėl jų tarnavimo laiko tarpo, kuris dažnai pardavėjų nusakomas nelabai tiksliai. Tikrai ne visada pigios tarnauja trumpiau, tačiau dažniausiai. Juk gerai kokybei reikalingos ir geros medžiagos, kurios kainuoja. Taigi, norintys nesukti galvos dėl padangų – turi rinktis tas, kurios priskirtos „elitinėms“. Apie tai dažniausiai informuoja prekinis ženklas.

Žinoma, padangų tarnavimo laiko tarpą taip pat trumpina arba ilgina jų naudojimas. Kuo daugiau ir aktyviau jos naudojamos, kuo prastesne danga kasdien yra važiuojama – tuo padangos tarnauja trumpiau ir tai yra logiška. Kokybę lemia gumos šviežumas. Rinkoje parduodamos 1-2 metus naudotos padangos dažnai priskiriamos prie naujų. Nuo 2 metų – dėvėtų.

Gera padanga  – saugumas kelyje. O tai kiekvienam turi būti prioritetas.