Turint transporto priemonę reguliariai jai reikia skirti dėmesio, kadangi tik tokiu atveju pastaroji tarnaus tada, kai labiausiai reikia ir tuo pačiu nekels Jums jokių problemų. Visgi, dėmesio reikia skirti kiekvienam mašinos komponentui, kadangi tik visuma garantuoja kokybę.

Ir šįkart, žinoma, apie padangas, kurios taip pat turi galiojimo laiko tarpą.

Nepamirškite, kad transporto priemonės padangos dėvisi, tad reikia jas renkantis atsižvelgti į jų eksploatacijos laiko tarpą. Ypač tokiu atveju, kai planuojate pirkti dėvėtas. Senos padangos, žinoma, pigesnės, tačiau jos ne tik Jums gali labai trumpai tarnauti, tačiau ir būti ne tokios saugios. Juk savo senų padangų „atsikratyti“ už geriausią kainą norintys pardavėjai dažnai kiek pagražina informaciją apie produkciją, tad tiksliai niekada negalite būti tikras dėl gaminio, kurį perkate. O tai rizika ne tik Jūsų piniginei, tačiau taip pat ir saugumui kelyje.

Daugelis žmonių galvoja, kad gilus protektoriaus raštas yra įrodymas, kad padangos gali būti naudojamos dar ne vienerius metus. Dalinai tai yra tiesa, tačiau ne visiškai. Taip, jos saugesnės nei tokios, kurų raštas jau yra visiškai nusidėvėjęs, tačiau tais atvejais, kai padanga jau yra sena bei esti kitų defektų, žinoma, net ir didelis protektorius tikrai nereiškia, kad ji gali būti eksploatuojama toliau.

Reikia suprasti, kad ir gana nebloga auto padangų išvaizda gali būti labai apgaulinga. Skaičiuojama, kad padanga tarnauja iki 5-erių metų, tačiau apskritai eksploatacijos laiko tarpas kinta priklausomai nuo daugelio faktorių. Žinoma, ir vairavimo sąlygų, kelių, taip pat ir net sezono, kadangi žiemomis padangos dėvisi kur kas greičiau ir tai lemia būtent blogesnės lauko sąlygos.

Kai kurie bandydami sutaupyti – restauruoja padangas. Dalinai atrodo nebloga pagalba, tačiau ir čia reikia nepamiršti, kad ne visada galima rasti gerus meistrus ir tuo pačiu tai nereiškia, jog padanga galės būti naudojama labai ilgai. Dažniausiai restauracija tampa puikia alternatyva laikinų problemų šalinimui, o ne pilnai gerų padangų naudojimui visą laiką.

Taip pat svarbu atsiminti, kad kokybę lemia ne tik guma, tačiau taip pat ir karkasas, kurį lygiai taip pat veikia aplinka. Jos patvarumas mažėja, jis nebe toks tvirtas, žinoma, jo apkrovos indeksas taip pakinta metų eigoje, tad didėja tikimybė, kad  padanga gali sprogti.

Galiausiai, padangos tarnavimo laiko tarpas kinta net ir nuo sandėliavimo, tad reikia labai atsakingai rinktis tiek pačius gamintojus, tiek prekybininkus. Daugiausia abejonių turėtų kelti tie, kurie siūlo įsigyti padangas nelegaliai. Jie nesuteiks jokių garantijų prekei, o tai, žinoma, dažniausiai mažina ir pasitikėjimą.

Šiuo metu galima rinkoje rasti tokias padangas, kurios kuriamos naudojant inovatyvias medžiagas, garantuoja ne tik gerą kokybę, tačiau taip pat ir geresnį sukibimą su danga. Žinoma, dažniausiai inovatyvi kokybė kainuoja kiek daugiau, tačiau ir pačios padangos tuomet ilgiau tarnauja, tad visokeriopai atsiperka. Ne tik tarnavimo laiko tarpu, tačiau ir saugumu, kuris kiekvienam vairuotojui turi būti prioritetas.